Kdyby někdo uspořádal anketu a ptal se na ulici ve městě kolemjdoucích, jako například pan Krampol v pořadu „Nikdo není dokonalý“, na to, co je to cirkulárka, pravděpodobně by všichni odpověděli správně, že jde o kotoučovou pilu na dřevo. Někteří lidé by však mohli být překvapeni, kdyby je někdo seznámil s tím, že existují i pilové kotouče na kov. Používají se běžně ve strojírenské výrobě i v údržbě a znají je i kutilové.
Stavíme pletivový plot
Kdo se chystá k výstavbě plotu s pletivem, bude nepochybně potřebovat ocelové trubky, na které se navážou nosná lanka ve třech nebo čtyřech rovinách, a poslouží jako záchytný bod pro uchycení samotného drátěného pletiva. Trubky se mohou zabetonovat samostatně do země v betonových skružích, anebo se zabetonují v obvodovém betonovém soklu. Součástí přípravných prací bude i řezání trubek pilovým kotoučem na ocel, docílíte jím velmi přesného a rovného řezu, což bude důležité zejména pro horní díl trubek, který se osadí krycími čepičkami proti průniku vody dovnitř trubky.
Sestavujeme dílenský ponk
Chtěli byste si vyrobit ve vaší dílně ponk se svěrákem přímo na míru, aby bylo možno využít celou plochu místnosti? Pak vám stačí objednat dostatek materiálu, například profily Jöckel, nařezat je pilovým kotoučem na kov na patřičný rozměr a stůl nechat svařit nebo nosníky sešroubovat šroubovými spoji.
Stavební zásahy v nemovitosti
Pilový kotouč na ocel se může hodit i tam, kde je zapotřebí odříznout ocelový překlad – traverzu, například pro zpevnění zdiva vůči stropní konstrukci nebo při přístavbě dřevníku, kůlny, pergoly a podobných staveb v exteriéru, které navazují na stávající objekty. Ocelové nosníky zajišťují dostatečnou pevnost a nosnost zejména pro střešní krovy a bývají lepším řešením, nežli trámy ze dřeva. Na mnoha místech vystačíte i s malými rozměry průřezů nosníků z oceli, v porovnání se dřevem.